Słodki słoik malkontenta

W Japonii można wynająć wujka w średnim wieku, który będzie słuchał Twojego narzekania. Jeszcze niedawno mogłabym oddać takiemu profesjonaliście połowę swojej pensji. Rodzina już się nasłuchała, a współlokatorzy się wynieśli… Ale przeżyłam oświecenie, uwierzyłam w pozytywne myślenie i zaczęłam wekować.

Podobno papier wszystko przyjmie, to Internet tym bardziej ;). Ale oszczędzę Wam tego. Pół swego żywota prowadziłam pamiętniki. Ostatnio je przejrzałam, bo w końcu jak będę sławna to wypadałoby wydać. Okazało się, że kwalifikują się tylko do wydania pod nazwą Wielka Księga Emo, albo Wprowadzenie do neo-werteryzmu.

Im jestem starsza tym odechciewa mi się bycia męczydupą i wysłuchiwania narzekań. Życie i tak bywa ciężkie, choć może nie tak jak filmy Smarzowskiego. By wprowadzić trochę światła do mroków dnia codziennego i zwalczyć własne stare nawyki postanowiłam kupić… słoiki. To patent, którego nie powstydziłyby się fanki „Jedz, módl się kochaj”. I na wszelkiej maści Pinterestach nazywa się to happiness jar.

close-up-containers-delicious-1640768 (1) (1)
Konserwatywni entuzjaści słoików mogą pozostać przy granoli

Zamiast coachingu staram się zatem łapać dobre chwile z całego dnia i zapisywać je na małych karteczkach. A potem wrzucam do słoika (może być z Tigera, albo po ogórkach). Byłam w kinie, czegoś nowego się nauczyłam, usłyszałam jakieś miłe słowa… Każda pozytywna pierdoła. A potem, kiedy myślę, że ten miesiąc był taki …ujowy to sięgam do słoika i okazuje się, że jednak były jakieś drobinki brokatu. I wcale nie czuję obciachu, jak to piszę, bo jako urodzony malkonent nie pamiętam miłych, pozytywnych rzeczy. I pewnie nie tylko ja. Niby dlaczego więcej jest na świecie smutnych piosenek? Jak jest nam źle to babramy się w tym stanie, a jak jest dobrze to chwilo trwaj. I dobrze, ale myślę, że to też warto zachować na te gorsze chwile. Do czekolady, wina i „Bridget Jones”.

Polecam.

Zuza Coehlo

P.S. Zakładałając bloga obiecałam sobie, że będą przystojni mężczyźni i dobra muzyka.  Na koniec podrzucam świetny kawałek zespołu Duologue na temat ważny i w sumie ze słoikiem.

#wpis osobisty #urodzinowy wpis życiowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s